loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Znamenia horoskopu » BÝK – charakteristika znamenia

BÝK – charakteristika znamenia

BÝK – charakteristika znamenia
BÝK – charakteristika znamenia

BÝK – charakteristika znamenia
BÝK – charakteristika znamenia

Býk (21. apríl – 21. máj)

Pochopte lepšie svoju osobnosť prostredníctvom znamenia!

Kým Baran, znamenie ohňa, symbolizoval náhly príchod jari a plodnosť, Býk, ktorý ho nasleduje v poradí Zverokruhu, znamená pevné korene a trpezlivosť, aby mohol neskôr pozbierať plody svojej práce. Ako druhé znamenie jari predstavuje Zem rozvíjajúcich sa pukov, z ktorých sa neskôr stanú prvé plody. Po dravosti sexuálneho aktu nasleduje múdrosť tehotenstva. Slnko už nielenže žiari na oblohe, odteraz vás bude aj zohrievať. Býk je teda znamením denným, konkrétnym a materiálnym, ktoré dáva prednosť skutočnému svetu pred imaginárnymi. Je to znamenie fixné, záruka stálosti a stability. Zakotvený v tele a v zemi, Býk ľahko nadväzuje styky a vie sa podeliť o svoju dobrú náladu. Zmyselný, ale konkrétny, stavia, trpezlivo, aby dosiahol cieľ, ktorý si stanovil. Pomalý ale vytrvalý, napreduje a prekonáva jednu po druhej všetky prekážky, na ktoré narazí. Býk je ale i zmyselná bytosť pod ochranou Venuše, s panovačnými túžbami, tvor z mäsa a kostí, ktorý vie dobre využiť svoju telesnú konštrukciu.

Živel : Zem Opačné znamenie : Škorpión
Polarita : ženské znamenie Dynamika: fixná
Planéta : Venuša Kameň : smaragd
Časť tela : krk a hrdlo Farba : zelená
Obdobie života : detstvo Deň v týždni : piatok
Kľúčové slovo : Robím Obdobie roka : marec/apríl
Dobrá vlastnosť : produktívny Zlá vlastnosť : tvrdohlavý
Symbol

Oveľa viac ako s býkom z koridy, mužným a zúrivým, sa znamenie Býka spája s vyrovnanosťou a pokojnou silou kravy a vola. Majúc ako živel Zem živiteľku, znamenie Býka je – a na to sa často zabúda – znamením ženským. Jeho planétou je Venuša, bohyňa lásky a zmyselnosti. Zviera symbolizujúce znamenie Býka je v prvom rade zvieraťom, ktoré ťahá tvrdošijne pluh po tom, čo človek zasial, aby mohol neskôr pozbierať plody svojej práce.

Žena Býk

Žena Býk nenecháva nikdy nič na náhodu a veľkú pozornosť venuje svojmu zovňajšku. Jej líčenie, nechty a jej účes sú vždy bezchybné, prednosť dáva sofistikovanej kráse ako prirodzenej nedbalosti. I keď sa jej morfológia môže meniť, vždy zostane veľmi ženská a upravená, nech má akúkoľvek farbu vlasov, alebo je korpulentná. Žena Býk rada dá o sebe vedieť výberom rafinovaných doplnkov a šperkov, ktoré zdôraznia jej vkus a blahobyt. Buďme úprimní: rada vlastní a nehanbí sa za peniaze. Príjemný dôsledok:  Žena Býk vie prijímať hostí a u nej vám nebude nič chýbať. Znamenie spojené so Zemou, vie si zachovať rozvahu a váži si zodpovednosť. Jej upravený zovňajšok vás nesmie zmiasť: je to veľmi temperamentná žena! Pozor teda, aby ste ju neprovokovali; je ešte pomstychtivejšia ako jej mužský ekvivalent. Ale ak sa k nej správate úctivo a priamočiaro, vždy vám bude vernou priateľkou.

Žena Býk a práca

Venuša, vaša planéta, je bohyňou lásky. Ak ste v znamení Býka, ste teda zmyselná a milujete umenie. Váš hlas a váš spev očarúvajú, rada tancujete a vynikáte v starostlivosti o svoj zovňajšok a o vzhľad vášho domu, ktorý viete aranžovať s veľkým nadaním. Všetky umelecké povolania sú vám otvorené, ale bude sa vám páčiť aj v inštitúte krásy, kaderníckom salóne alebo vo svete módy a kozmetiky. Viete sa obdivuhodne predať a môžete byť modelkou, speváčkou alebo herečkou. Ale pretože myslíte na budúcnosť, viete sporiť a rozumne hospodáriť s peniazmi, aby ste mali pohodlný a príjemný dôchodok.

Žena Býk a láska
Pod znamením Venuše, žena Býk dýcha životom a zmyselnosťou a je ťažké odolať jej. Jej neústupnosť, šarm a rafinovanosť sú hlavnými tromfami pri zvádzaní muža jej života. Ale v tom spočíva aj jej slabosť: nevie si predstaviť, že bude žiť sama a potrebuje byť milovaná. Preto niekedy radšej zotrváva v nedokonalom vzťahu, akoby sa mala rozísť so svojím partnerom a ísť hľadať ideálneho muža. Potrebuje pohľad toho druhého, lásku a nenávidí celibát, ktorý pre ňu má hodnotu iba vtedy, ak jej umožní neskôr nájsť jedinečnú a výnimočnú lásku. Ale žena Býk stojí nohami pevne na zemi a má radšej skutočného muža s jeho chybami ako nedosiahnuteľnú vidinu dokonalosti. Majetnícka a pomstychtivá, je veľmi žiarlivá a nenávidí neveru. Napriek tomu sú jej stabilita, deti a jej dom pre ňu prvoradé a urobí všetko, aby zabránila rozvodu.

Muž Býk

Skôr drobný a plecnatý, muž Býk je mužný, so širokým krkom a pevnými ramenami. Môžete sa o neho oprieť, je to niekto, kto vás nenechá padnúť. Pokojný, jeho vyrovnanosť spôsobuje, že návštevy u neho sú príjemné. Je to bonviván, rád pije, žartuje a užíva si príjemné stránky života. Ťažko narušíte jeho zvyky. Sú jeho silou aj slabosťou, pretože jeho stabilita sa môže zmeniť na konformizmus, dokonca až zaťatosť naďalej ísť zvolenou cestou. Veľmi tvrdohlavý, Býk sa môže veľmi rýchlo stať pomstychtivým, ak narušíte jeho rovnováhu.

Muž Býk v práci
Býk je zmyselný a konkrétny. Pre jeho zmyselnosť prirodzene obľubuje umelecké povolania a koníčky, maľovanie, spev, tanec. Ale živel, ktorý ovláda znamenie Býka, je Zem, tá dáva Býkovi jeho nepopierateľný zmysel pre konkrétno, ideálny pre obchody a všetky povolania spojené s peniazmi. Praktický, majetnícky, málo dojatý problémami iných, Býk vie dokonale brániť svoje záujmy a bude mať trpezlivosť potrebnú na dosiahnutie svojich cieľov. Vyniká v povolaniach spojených s obchodovaním, v bankovníctve, obchode alebo podnikaní. Napokon, keďže vie zmiešať zmyselnosť a veľavravnosť Venuše so stálosťou Zeme a Prírody, muž Býk sa bude dobre cítiť vo všetkých povolaniach spojených so stravovaním: reštaurácie, hotelierstvo, záhradníctvo, poľnohospodárstvo...

Muž Býk a láska
Pozor, môžete byť prekvapená; Býk je konformista iba v živote na verejnosti. V láske vás prekvapí. Berúc rozkoš od Venuše, jeho planéty, teší sa bez obmedzení z radostí života, naplno využíva svoju mladosť. Jeho zmyselnosť je podmanivá, ale svojou trpezlivosťou vie pomaly vystupňovať vašu túžbu, aby vás lepšie rozvibroval. Hovorí sa o ňom, že je to najnežnejší milenec zverokruhu. V šere izby sa od jeho predstavivosti budete červenať. Ale pretože sa muž Býk za svoju zmyselnosť nehanbí, vyhľadáva  viac ako len obyčajnú radosť; jeho skutočnou ambíciou je objaviť Lásku, skutočnú, a objaviť ju aj s vami. Iste, neponáhľa sa a jeho mladosť môže byť búrlivá, čo sa srdca týka. Ale napreduje, učí sa lepšie sa spoznať a nakoniec si vyberie definitívne ženu svojho života. Pozor, nie je to ľahkovážny výber. Ak vám povie: « Milujem ťa », je úprimný a chce, aby táto láska vydržala na celý život, s dvoma, tromi alebo štyrmi deťmi ako prémiou. Iste, taká láska je lichotivá, ale môže sa stať príťažou, pretože muž Býk je veľmi žiarlivý - a majetnícky. Nesklamte ho!

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky znamenia horoskopu
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.