loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Znamenia horoskopu » BARAN – charakteristika znamenia

BARAN – charakteristika znamenia

BARAN – charakteristika znamenia
BARAN – charakteristika znamenia

BARAN – charakteristika znamenia
BARAN – charakteristika znamenia

BARAN (21. marec – 20. apríl)

Pochopte lepšie svoju osobnosť prostredníctvom znamenia!

Baran je znamením počiatkov, nových iniciatív a dobrodružstiev. Predstavuje začiatok slnečného roka a jari, obdobie ideálne na nové projekty. Impulzívny a šľachetný, Baran sa obetuje, úplne, bez okolkov, bez uváženia; zohne hlavu a ženie sa vpred, neobáva sa prekážok.

Tienistá stránka: jeho nadšenie sa môže zdať naivné, Baran bude mať vždy tendenciu rozptyľovať sa. Jar je tiež časom lásky a reprodukcie, čím sa u Barana vysvetľuje silná schopnosť obnovy a invencie.

Živel : Oheň Opačné znamenie : Váhy
Polarita : mužské znamenie Dynamika: kardinálna
Planéta : Mars Kameň : diamant
Časť tela : hlava Farba : červená
Obdobie života : narodenie Deň v týždni : utorok
Kľúčové slovo : Som Obdobie roka : marec/apríl
Dobrá vlastnosť : dynamický Zlá vlastnosť : impulzívny

Symbol

Baran je tvor rázny, živočíšny, netrpezlivý, žijúci len pre činy. Jeho rohy mu umožňujú vrhnúť sa na prekážku so zohnutou hlavou; symbolizujú jeho silu a mužnosť. Vodca stáda, nenávidí monotónnosť a pomalosť. Je plodný, plný života, je tvorca, vodca, vždy pripravený skočiť a chopiť sa iniciatívy. Znamenie jari ovládané Bohom vojny Marsom symbolizuje boj prírody a života po zime a vždy si v sebe uchováva mladosť začiatkov. Extrovertný, cholerický, nebojí sa bojovať za víťazstvo myšlienok, ktoré považuje za správne.

Žena Baran

Žena Baran je často distingvovaná, štíhla a elegantná, hoci je zároveň fyzicky silná. Vie očariť vďaka svojmu prirodzenému pôvabu, dlhým nohám a tvári, hrdej a usmievavej. S ňou nie je k humoru nikdy ďaleko. Vie sa o seba starať a upútať pozornosť, pričom nato neváha použiť barokové šperky, ktoré pritiahnu pohľad.

Žena Baran a práca
Ak ste Baran, máte rada neustálu aktivitu. Nebudete rozhodne tráviť čas ničnerobením. Ženy Barany nie sú ženami v domácnosti, potrebujú vždy nejaký projekt, na ktorom by pracovali. Preto ženu Barana priťahujú mužské povolania, obzvlášť tie, kde  môže bojovať za správnu vec:  novinár, lekár, povolania z oblasti zdravotníctva.

Žena Baran a láska
Láska je veľkou vášňou jej života. Žena Baran miluje vášnivo, čo môže vystrašiť pokojnejšie znamenia. Odovzdáva sa úplne, neviazane, nezáleží jej na tom, či to znamená milovať príliš, spáliť sa a potom trpieť, alebo nechať trpieť ostatných. Láska Barana nepripúšťa polovičatosť: ak zoslabne, zomrie, na bolesti nezáleží. A žena Baran pôjde hľadať novú lásku, ešte osudovejšiu. Vo veku dospievania alebo v mladosti je žena Baran nestála, milujúca príliš vášnivo, ale nie príliš nadlho; poletuje tu a tam pri hľadaní ideálneho muža. Napokon ho jedného dňa nájde, stretne sa s ním, zbožňuje ho. Ide tvrdo po tom, aby ho zviedla, použijúc všetok svoj šarm, všetky prostriedky vhodné na to, aby ho dobyla. Je zásadová, ak nájde svojho ideálneho partnera, bude mu patriť. Ak ju on nebude milovať, ak ju opustí, bude bojovať až do konca, aby ho znova získala. Baran si nikdy neprizná porážku.

Muž Baran

Nervózny, uponáhľaný, Baran nekráča: beží, ponáhľa sa, hltá priestor. Jeho telo dýcha vitalitou: často je štíhly, energický, jeho dokonalý chrup ilustruje jeho chuť do života. Zásadový, nie veľmi naklonený kompromisom, reaguje spontánne, neberie ohľad na dôsledky, ani na diplomaciu. Pozor na zásahy rohom, ktoré by ste mohli utŕžiť, ak sa k nemu priblížite! Hoci vám nechce zle, i tak vám môže nedopatrením ublížiť a urobiť si nepriateľov napriek svojej vôli. 

Muž Baran v práci
Baran je muž činu, pracuje, aby konal a tvoril. Môže založiť svoj podnik alebo sa stať vynikajúcim obchodníkom  vďaka svojmu komunikačnému nadšeniu. Povolania spojené s právom tiež veľmi dobre vyhovujú jeho bojovnému temperamentu. A ak bude jeho vlasť v ohrození, zverbuje sa do armády, najlepšie k úderným jednotkám. Láka ho aj moc, ale jeho zásadový charakter je pre neho handicapom v politike: jediné miesto, kde sa cíti dobre, je prvé miesto. Bude dobrým šéfom strany, udatným bojovníkom, ale nerátajte s ním pri dohadovaní lišiackych zmlúv s jeho protivníkmi. Muž Baran sa bude tiež dobre cítiť v lekárskych povolaniach, kde bude môcť liečiť a pomáhať ľuďom.

Muž Baran a láska
Muž Baran sa zamiluje veľmi rýchlo. Je to muž lások na prvý pohľad. Miluje neviazane, srdnato, prudko. Jedno stretnutie a podľahnete jeho šarmu. Chce vás hneď, bez čakania. Jeho prudkosť je neodolateľná. Ale pozor: je to netrpezlivec. Potrápte ho a bude sa uchádzať o inú, prístupnejšiu ženu. A tak rýchlo, ako miloval vás, bude milovať inú, nikdy nebudete pred tým uchránená, i keď si ho jeho láskou k deťom môžete viac pripútať. Búrlivák, môže sa oženiť veľmi mladý. Ale môže sa oženiť aj viackrát ... Baran je zamilovaný do života, do lásky a do začiatkov. Zbožňuje deti, ktoré sú prísľubom života, a ony ho zbožňujú tiež.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky znamenia horoskopu
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.