loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Astrológia, moderná veda?

Astrológia, moderná veda?

Astrológia, moderná veda?Astrologické symboly
Astrológia, moderná veda?

Astrológia, moderná veda?
Astrológia, moderná veda?

Na čom sa zakladajú astrologické závery a aké vedecké pojmy sú pilierom astrológie? Na podobné otázky mnoho ľudí nedokáže odpovedať, niekedy mlčia dokonca aj skúsení astrológovia. Sú si totiž vedomí toho, že v astrológii, rovnako ako v akejkoľvek inej profesii, sú nutné dôkladné štúdium a systematická práca na rozvoj odboru blízkemu mnohým ľuďom.

Mnoho astrológov odmieta kritiku svojej činnosti či praxe a tým viac škodí, ako pomáha. Nerozpoznajú plodné myšlienky a nápady, ktoré by rovnako ako pri brainstormingu mohli ponúknuť nové spôsoby, ako pristupovať k astrologickým javom. Astrológia potrebuje k získaniu dôvery transparentný pracovný postup, dobré znalosti teoretického dedičstva minulosti, ale tiež výrazný dištanc od magickej stránky. Súčasne je treba kvalitne spolupracovať s ľuďmi, ktorí si zvolili astrológiu ako metódu pre odhalenie svojho osudu a nespoliehajú sa len napríklad na náboženstvo a lekárov.

Bohužiaľ, nenastalo výraznejšie zlepšenie v prijatí nových pracovných konceptov v astrológii. Prečo? Väčšinou sa zachovali len metódy používané od staroveku, ktoré neprešli žiadnymi väčšími zmenami ako v prípade iných exaktných vied. Astrológia nie je považovaná za vedu. Astrológovia boli v minulosti prenasledovaní podobne ako vedci. Na rozdiel od vedcov, ktorí napriek prenasledovaniu a spochybňovaniu svojich myšlienok dokázali učiniť významné pokroky vo svojom odbore, astrológovia toto nedokázali.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.