loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Astrológia medzi umením a vedou

Astrológia medzi umením a vedou

Astrológia medzi umením a vedou
Astrológia medzi umením a vedou

Astrológia medzi umením a vedou
Astrológia medzi umením a vedou

Je astrológia veda?

Žiadny astrológ, ktorý si cení svoju pracovnú česť, nevyhlási, že astrológia je rovnako presná ako exaktné vedy. Pýtate sa prečo? Závisí od mnohých premenných faktorov. Je založená viac na skúsenostiach zhromaždených v priebehu storočí než na laboratórnych analýzach, ktoré sa zvyčajne vo výsledkoch nemýlia.

V astrológii hrá najdôležitejšiu úlohu subjektívna stránka - to je oblasť, v ktorej si každý z nás môže vytvoriť vlastnú realitu. Buď sa poddá vôli hviezd, alebo sa postaví svojmu osudu.
V denne publikovaných horoskopoch, ako aj v osobnom horoskope sú preto uvádzané rôzne odporúčania, aby sme sa dokázali oslobodiť od určitej dávky subjektivizmu a dostali sa na vlastnú dráhu, ktorú nám hviezdy predurčili.

Z obecného hľadiska astrológia potvrdzuje skutočnosť, že naša budúcnosť môže byť predpovedateľná. Celkom vedome vychádza z polohy planét v deň nášho narodenia, z našich povahových vlastností a motivácií, ktoré nás ovplyvňujú v tom, že sa rozhodujeme tak, a nie inak. V priebehu nášho života však rotácie nebeských telies a rôzne polohy planét výrazne vplývajú na náš osud, preto je často veľmi ťažké predpovedať, ktorým smerom sa bude situácia v určitom okamihu uberať.

Mnoho ľudí odmieta veriť astrologickým predpovediam. Nemožno im to vyčítať. Profesionálnych astrológov je naozaj málo a množstvo horoskopov, ktoré sa na nás valí z médií, rozhodne nezlepšuje obraz astrológie ako relatívne istej možnosti predpovedania budúcnosti. Predovšetkým pre ľudí považujúcich matematiku a exaktné vedy za najdôležitejšie, nie je jednoduché pripustiť, že aj astrológia je obor možný brať do úvahy.

To, čo napriek tomu robí astrológiu príťažlivou, je jej historický a umelecký rozmer. Ten ponúka v priebehu štúdia tohto oboru doposiaľ nepoznané cesty, vhodné pre pochopenie spôsobu myslenia našich predkov. Ukazuje, ako dokázali v rámci vtedy známeho vesmíru nájsť presné vzorce, z ktorých získavali cenné informácie o svojom osude a osude spoločnosti, v ktorej žili. Niektorí ľudia si myslia, že to má niečo spoločné s poverčivosťou, ale nedá sa poprieť, že astrológia je predchodkyňou moderných vied. V súčasnosti, rovnako ako pred tisíckami rokov, predostiera astrológia šokujúce poznatky, ktoré sa niekedy ukazujú bezvýhradne presné.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.