loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Horoskopy » Sprievodca » Ascendent v astrológii

Ascendent v astrológii

Ascendent v astrológii
Ascendent v astrológii

Ascendent v astrológii
Ascendent v astrológii

Keď budete čítať svoj horoskop, narazíte nepochybne na slovo „ascendent“. Ak vo vašom slovníku chýba, tu sa o ňom dozviete viac.

Ascendent vyjadruje znamenie, ktoré sa objavilo na obzore v momente vášho narodenia. Táto informácia je mimoriadne dôležitá - pokiaľ máte napríklad ascendent v znamení Leva, je možné, že budete mať viac vlastností charakteristických pre Leva než pre znamenie, v ktorom ste sa narodili. Zároveň vplyv znamenia v ascendente môže byť taký silný, že ovplyvňuje aj väčšinu vašich životných krokov.

Ascendent naznačuje fyzické rysy, povahu (temperament, charakter, spôsob chovania) a podmieňuje reakcie človeka v určitých situáciách, jeho gestá a slová. A takisto poukazuje na to, ako by chcel byť človek vnímaný ostatnými ľuďmi vo svojom okolí. Dôležitosť ascendentu umocňuje to, že s jeho pomocou lepšie pochopíme konkrétnu osobnosť, jej špecifické vlastnosti a jedinečnosť než zo všeobecných informácií týkajúcich sa znamení, v ktorých sa narodíme.

Existujú rôzne typy ascendentu zoskupené podľa vzdušných, ohnivých, zemských a vodných znamení alebo podľa základných a pevných znamení. Všetky majú špecifické vlastnosti, ktoré nám skutočne môžu pomôcť odhaliť charakter konkrétnej osoby.

Ascendent sa nachádza na hrote prvého domu a je prvým z 12 polí, ktoré predstavujú 24 hodín, dosahujú vrcholový bod (Medium Coeli, Stred oblohy), zapadajú na západe a o polnoci sa nachádzajú v spodnej časti. Pri správnom určovaní ascendentu je dôležitý aj čas narodenia.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.