loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Celebrity » Zahraničné » Julia Roberts, najslávnejšia prostitútka na svete

Julia Roberts, najslávnejšia prostitútka na svete

Julia Roberts, najslávnejšia prostitútka na svete
Julia Roberts, najslávnejšia prostitútka na svete

Julia Roberts
Julia Roberts

V jednom internetovom hlasovaní, ktorého cieľom bolo vytvoriť rebríček 25 najznámejších prostitútok filmového plátna, sa Julia Roberts umiestnila s prehľadom na prvom mieste. Samozrejme, bolo to za hlavnú úlohu vo filme „Pretty Woman“, kde predstavovala Popolušku všetkých ľahkých žien Hollywoodu, vedľa Richarda Gera, úspešného podnikateľa, ktorý sa do mladej prostitútky zamiluje a nakoniec ju požiada o ruku. Na zozname víťaziek  sa objavili aj ďalšie slávne mená amerického filmu, ako Elizabeth Taylor v „Butterfield 8“, Jane Fonda v „Klute“, Marlene Dietrich v „Blonde Venus“ a Kathleen Turner v „Crimes of Passion“. Internetové hlasovanie sa týkalo aj mužov gigolov, kde nájdeme Richarda Gera v „American Gigolo“, Keanu Reavesa v „My Own Private Idaho“ alebo Jona Voigha v „Midnight Cowboy“.

Romantická komédia „Pretty Woman“ bola pôvodne zamýšľaná ako film o vyšetrovaní vo svete pasákov a prostitútok v Los Angeles. Len čo však Julia Roberts a Richard Gere súhlasili so svojou účasťou vo filme, veci sa výrazne zmenili a vznikol z toho jeden z najslávnejších filmov všetkých čias o láske. Film má veľký úspech aj v súčasnosti, výnos z predaja videokaziet a kompaktných diskov stále dosahuje pozoruhodné čiastky. Pokiaľ ide o Juliu Roberts, je to film, ktorý ju definitívne presadil medzi špičkové herečky Hollywoodu. A ak ste to doteraz nevedeli, tak v súčasnosti sa herečka orientuje na filmovú produkciu a dokázala už zrealizovať 4 filmy, tak isto s romantickou zápletkou, ktoré oslovujú predovšetkým ženy.

Julia Roberts sa narodila 28. októbra 1967 v Atlante, hlavnom meste štátu Georgia, čo samo predstavuje pre takmer všetkých amerických občanov miesto plné sentimentálnych a politických významov. Jej otec predával vysávače, ale zaoberal sa trochu aj herectvom, matka sa venovala obchodu s nehnuteľnosťami. V 5 rokoch musela malá Julia spolu so staršími súrodencami Ericom a Lisou prekonať traumu spôsobené rozvodom rodičov a sťahovaním sa do nového bytu. Otec už potom dlho nežil, zomrel po niekoľkých rokoch na rakovinu a matka sa znovu vydala, a dokonca mala ďalšie dieťa.

Po skončení strednej školy sa Julia chcela venovať práci veterinárky, ale odsťahovala sa do New Yorku, a síce na naliehanie sestry, Lisy Roberts Gillan, v súčasnosti tiež úspešnej herečky, ktorá bola ochotná urobiť pre svoju rodinu naozaj čokoľvek. Hneď ako sa Julia Roberts usadila v New Yorku, pracovala najprv pre modelingovú agentúru, ale súčasne navštevovala aj hodiny herectva, ktoré jej neskôr prišli veľmi vhod.

Do roku 1990 sa nedialo nič zvláštne, ale potom ju pozvali na nakrúcanie „Pretty Woman“. Meg Ryan úlohu odmietla, ale Julii priniesla táto práca veľkú slávu.

Do roku 2000 herečka ďalej tvrdo pracovala, aby si udržala dobré meno získané vo filmoch „Pretty Woman“ a „Noci s nepriateľom“. Zúčastnila sa na mnohých filmových projektoch, z nich pripomenieme aspoň „Prípad Pelikán“, „Svadba môjho najlepšieho priateľa“ a dokonalú snímku „Mary Reilly“.

Od roku 2001 sa priority hviezdy trochu zmenili. Skúša šťastie v divadle na Broadwayi v New Yorku, ale len s neveľkými úspechmi. Ďalej sa so svojím nezameniteľným hlasom venuje rôznym animovaným filmom, a dokonca dokázala produkovať zatiaľ 4 filmy v spolupráci so svojou sestrou Lisou.

Čo sa týka jej osobného života, Julia Roberts bola viac ako dva roky vydatá za speváka Lyle Lovetta, v súčasnosti je manželkou kameramana a režiséra Daniela Modera, s ktorým má 3 deti, dve dievčatká a jedného chlapčeka. Vďaka svojim nadštandardným príjmom, ktoré hviezda získala v priebehu svojej kariéry, si žije viac ako kráľovsky. Vlastní viac nehnuteľností, ktoré si chce s rodinou čo najvhodnejšie upraviť tak, aby im zabezpečili pohodlie a zaslúžené súkromie. Herečka je tiež silnou zástankyňou dodržiavania práv detí, zúčastňuje sa na mnohých kampaniach UNICEF, riadi charitatívne fondy a sama venuje značné peňažné čiastky v prospech potrebných detí.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky zahraničné
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.