loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Celebrity » Zahraničné » George Michael

George Michael

George Michael
George Michael

George Michael
George Michael

Jeho pravé meno je Georgios Kyriacos Panayiotou, je to Londýnčan a má 43 rokov. Spieva pop, pop-rock alebo soul a s viac ako 80 miliónmi predaných nosičov je jedným z najznámejších spevákov na svete.
80. roky = počiatok vzostupu

George Michael rozbehol svoj vzostup v roku 1981, keď spoločne s Andrewom Ridgeleym založil skupinu „Wham“. V lete roku 1984 vydal svoj prvý sólový singel (skladbu napísal, keď mal 17 rokov), a dobyl tak s piesňou „Careless Whisper“ srdcia fanúšičiek 80. rokov. Krátko nato sa rozišiel s Andrewom a zdá sa, že samotnému sa mu darilo ešte lepšie ako v skupine, pretože sa čoskoro stal prvým bielym spevákom, ktorý natočil duet so soulovou divou Arethou Franklin – „I Knew You Were Waiting“. V tom čase vydal aj svoj prvý sólový album nazvaný „Faith“, ktorého sa po celom svete predalo viac ako 15 miliónov kusov, a rýchlo stúpal po priečkach amerických hitparád až na samý vrchol.

George Michael je nielen spevákom známym po celom svete, ale taktiež uznávaným autorom veršov. V roku 1991 natočil svoj prvý hudobný duet s Eltonom Johnom, nazvaný „Don't Let the Sun Go Down on Me“.

Nielen uznávaná hudba, ale taktiež kontroverzné videoklipy

Okrem hudby sa George Michael v priebehu svojej kariéry preslávil aj svojimi značne kontroverznými videoklipmi, ako sú napríklad videoklipy k nahrávkam „I Want Your Sex“ a „Shoot the Dog“. V druhom prípade zrejme ide o paródiu na partnerstvo medzi Tonym Blairom a Georgom Bushom a podporu boja proti terorizmu.

V roku 1992 sa George Michael zúčastnil mimoriadneho koncertu na uctenie pamiatky Freddieho Mercuryho, kde spieval spoločne s Freddieho skupinou Queen. Publikum si získal (po koľkýkrát asi?) piesňou „Somebody to Love“, ktorá sa okamžite stala hitom.

Proces so spoločnosťou Sony

Každá minca má však aj svoju druhú stranu. V roku 1993 vstúpil spevák do súdneho sporu týkajúceho sa jeho zmluvy s nahrávacou spoločnosťou CBS, ktorú medzitým kúpila spoločnosť Sony. Michael firmu obvinil z toho, že nepodporila jeho druhý album a ani mu neurobila potrebnú reklamu, čo malo za následok veľmi obmedzený predaj. Spoločnosť odpovedala, že za nízky predaj albumu nesie vinu Michael, pretože sa odmietol objaviť v reklamných videoklipoch. V dôsledku tohto sporu George Michael ukončil so Sony zmluvu a pripojil sa k tímu Dreamworks SKG. Ale po dvoch rokoch nenáročných piesní a priemerného predaja po boku svojich nových partnerov porušil spevák svoj vlastný sľub (že so Sony už nepodpíše žiadnu zmluvu) a vrátil sa k tým, ktorí stáli pri zrode jeho popularity. Bola to voľba, ktorá sa nakoniec ukázala ako veľmi dobrá, pretože album „Patience“, uvedený na trh v roku 2004, sa vo Veľkej Británii stalo veľmi rýchlo číslom 1.

Homosexuál? Zdá sa, že áno!

Pokiaľ ide o súkromný život, fanúšičky Georgea Michaela boli rozčarované, keď sa dozvedeli, že ich idol je homosexuál. Celý svet sa dozvedel o tom, že spevák bol pristihnutý na verejných záchodoch v rôznych intímnych situáciách s mužom. Za tento priestupok dostal pokutu vo výške 810 dolárov a 80 hodín verejnoprospešných prác. Aby ukázal, že si s tým nerobí starosti, ukázal v jeho nasledujúcom videoklipe „Outside“ presne tú istú situáciu.

George Michael zostane navždy spevákom, ktorého oceňuje celý svet, a to ako kvôli piesňam, kontroverzným videoklipom, veršom s posolstvom a jeho otvorenej a priamej povahe, tak aj vďaka jeho obdivuhodnému vzhľadu, ktorý je pre neho typický.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky zahraničné
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.