loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Alicia Keys

Alicia Keys
Alicia Keys

Alicia Keys
Alicia Keys

Základné informácie

Umelecké meno: Alicia Keys
Celé meno: Alicia Augello Cook
Dátum narodenia: 25. januára 1981
Miesto narodenia: New York (USA)
Národnosť: americká
Povolanie: speváčka
Znamenie zverokruhu: Vodnár

Résumé

Alicia Keys je americká soulová a R'n'B speváčka. Táto miešanka je dcérou právničky a stevarda. V priebehu svojej kariéry získala mnoho hudobných cien a predala niekoľko desiatok miliónov albumov. Naspievala tiež pieseň Another Way to Die, ktorá je pilotným singlom ďalšieho zo série filmov o Jamesovi Bondovi Quantum of Solace.

Anekdota

Alicia Keys nehovorí príliš o svojom súkromnom živote. Vraj dodržuje inštrukcie a rady, ktoré jej poskytla známa americká moderátorka talk show Oprah Winfrey. Predpokladá sa, že už dlho udržiava vzťah s Kerrym „Krucial" Brothersom, ale ona sama tieto dohady nikdy ani nepotvrdila, ani nepoprela.

Súkromie

Rodičia: Teresa „Terri" Augello a Craig Cook

Možný partner: Kerry „Krucial" Brothers

Záujmy: Dobročinné akcie (boj proti AIDS, podporuje spoločnosť Keep A Child Alive, ktorá dodáva lieky deťom z chudobných krajín)

Kariéra


Začiatky: Keď Alicia Keys dokončila v New Yorku školu Professional Performing Art School, opustila štúdium, a to aj napriek tomu, že bola prijatá na prestížnu Kolumbijskú univerzitu. V roku 1997 spolupracovala na tvorbe a nahrávaní piesne Dah Dee Dah (Sexy Thing) k filmu Men in Black (Muži v čiernom), ale táto nahrávka nebola nikdy uvedená na trh ako singl. Preslávila sa až v roku 2001, kedy vydala svoj prvý album Songs in A Minor. Album mal okamžite úspech. Predalo sa ho viac ako 10 miliónov exemplárov.

Úspechy vs. pády: Alicia Keys je taktiež herečka, skladateľka a autorka. Objavila sa napríklad v roku 2006 vo filme Smokin'Aces (Zabiť eso) a svojím hereckým výkonom prekvapila veľa kritikov.

Najdôležitejšie albumy:

2001: Songs in A Minor
2003: The Diary of Alicia Keys
2005: Unplugged (live album)
2007: As I Am

Ocenenia: 12 cien Grammy a mnoho ďalších cien

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky zahraničné
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.