loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Bloger » Pore Refiner a Légère ako podkladové bázy? recenzia
14.02.2013

Pore Refiner a Légère ako podkladové bázy? recenzia

Blog: MONICAINESSENCE
všetky články blogu navštívte blog
Pore Refiner a Légère ako podkladové bázy?  recenzia
Pore Refiner a Légère ako podkladové bázy? recenzia

Ahojte, dnes sa budem venovať dvom produktom, ktoré sa zvyknú označovať aj ako podkladové bázy pod make up. Pravdepodobne veľa z Vás pozná Pore Refiner, ale Bioderma má v ponuke krém ešte jeden, ktorý je určený k rovnakému použitiu, len je vhodný pre iný typ pleti.

Aký je ale primárny cieľ a účinok týchto krémov a či sa dajú naozaj použiť ako podkladové bázy sa dozviete v dnešnej recenzii.

Sensibio Légère

Krém vhodný pre normálnu až zmiešanú pleť, ktorá je zároveň citlivá. Obsahuje patentovaný komplex Toléridine®, ktorý má zvyšovať prah tolerancie pokožky, zmierňovať pocity pálenia a poskytovať okamžitú úľavu. Je hydratačný, neobsahuje konzervačné látky a parfum.Nespôsobuje tvorbu komedónov a je hypoalergénny a dá sa tiež použiť aj ako podkladová báza pod make up. 

Práve tento krém sa stal jedným z mojich "must have" dennej starostlivosti. Je veľmi ľahký, vynikajúco sa rozotiera, je krémovo - gélovej konzistencie a bez vône. Používam ho však iba ráno, ako podklad pod make up. Po nanesení môže chvíľku zanechať lepivý pocit na tvári, ktorý však do pár minút zmizne.  Produkt neslúži na zmatnenie tváre, takže pre ženy, ktoré majú mastnejšiu pleť nebude práve celkom vhodný. Keďže som majiteľkou citlivej pleti, oceňujem jeho schopnosť pokožku skľudniť. Pleť je po nanesení veľmi hebká na dotyk a potlačuje začervenanie v tvári. Tvorí skvelý podklad pod make up, ktorý sa po pleti krásne rozotiera. Krém ako podkladová báza podľa mňa nepredlžuje životnosť make upu, avšak pleť zjednocuje a vynikajúco pripraví na líčenie. Odporúčala by som ho však iba pre ženy, ktoré majú pleť citlivú a normálnu. Nemám rada "silikónové" bázy pod make up, preto tento krém beriem ako alternatívu, ktorá pokožku vyhladí a zjemní a nezanecháva ten pocit, ako niektoré takéto bázy. V mojom prípade, mám po použití takýchto produktov chuť sa odlíčiť, pretože nie sú vôbec kompatibilné s mojou pleťou, výrazne ich cítim, pleť sa okamžite upcháva a tvoria sa vyrážky. Čo sa týka hydratácie, na leto vyhovujúci, v zime, pred jeho použitím doprajem pleti ešte niečo výživnejšie. Póry neupcháva.

Ako môžete vidieť na fotke v porovnaní účinkov (pri konci článku), pleť je po použití hladšia a póry menej viditeľné. Ľahké začervenanie, ale môžete stále na obrázku vidieť. Utlmenie začervenania sa prejaví až po chvíli. Fotila som pleť hneď po aplikácii.

V rámci testovania, som ho skúšala dať aj na hánky mojej ruky, ktoré mám červené snáď celoročne a celkom slušne skľudnil aj pokožku na ruke. Len na ruky mi je ho ľúto používať :).

Sébium Pore Refiner

Aktívne sérum, ktoré má okamžite sťahovať póry, vhodný pre zmiešanú a mastnú pleť. Póry sa tak majú stať menej viditeľné a vďaka patentu Fluidactiv® má udržiavať kvalitu kožného mazu a zabraňovať upchávaniu pórov. Má pôsobiť antibakteriálne, zmatňovať, ale tak že zanechá prirodzený lesk pleti, je parfémovaný, nekomodénny. Aplikovať sa má lokálne na T- zónu a v prípade mastnej pokožky na celú tvár. Tiež sa dá použiť aj ako podkladová báza pod make up.

Pore Refiner je tiež krémovo gélovej štruktúry, v porovnaní s kolegom z rady Sensibio má ale gélovej zložky viac. Cítiť z neho klasickú "sébiovskú" voňu. Rýchlejšie sa vstrebáva, pleť zanecháva prirodzene matnú a póry menej viditeľné. Vzhľadom na to, že ma občas poteší mastnejšia T zóna, aplikujem ho iba lokálne. Pri použití na celú tvár som cítila pnutie, takže veľmi neodporúčam pre suchú a normálnu pleť. Je naozaj vhodnejší pre mastnejšie typy. Alebo iba pri lokálnom použití (brada, nos a okolie, čelo).

Je potrebné pred jeho použitím aplikovať hydratačný krém, vzhľadom na to že sa jedná o sérum a nie hydratačný základ na pleť. Pleť nehydratuje. Čo sa týka citlivej pleti, tu je to také šalamúnske. Je skvelé, keď zmatní, avšak pleť je rovnako začervenaná (v mojom prípade aj viac), takže to treba vyvažovať potom následne make upom. Narozdiel od Légére, Pore Refinber výdrž líčenia predlžuje a celkom výrazne.Nie je problém vydržať bez lesknutia takmer celú pracovnú dobu, len sa nesmiete fyzicky namáhať  a nesmie byť viac ako 20 stupňov:).

Na fotke (nižšie)  môžete vidieť že pleť je naozaj matnejšia, póry menej viditeľné. Nevyzmizíkuje ich úplne, ale stiahne ich obstojne.

POROVNANIE

Sensibio Légère 40ml, Sébium Pore Refiner 30 ml Suma sumárum, pri recenzii som sa via zamerala na ich využitie ako podkladových báz, bežných recenzií na tieto dva skvosty nájdete veľmi veľa, stačí len trošku pogúgliť. Obe celkovo hodnotím ako jemné podkladové bázy, oceňujem na nich, že sú rozdelené pre jednotlivé typy pleti, čo pri ponuke klasických báz neexistuje. Pore Refiner je používaný v prípade núdze a Légère na báze dennej.Orientačná cena: Sensibio Légère 18,9 EUR, Sébium Pore Refiner 14,79 EUR

Máte skúsenosť s týmito produktami? Alebo je Vám viac známy iba Pore Refiner? Používate ich? 

Oba produkty venovalo do recenzie PR oddelenie  Laboratoire BIODERMA Slovakia, s.r.o

Tento článok sa mi páči

http://monicainessence.com/2013/01/pore-refiner-legere-ako-podkladove-bazy.html

všetky články blogu

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.