loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Bloger » Ľahký a rýchly letný obed
15.08.2011

Ľahký a rýchly letný obed

Blog: germa varí
všetky články blogu navštívte blog
Ľahký a rýchly letný obed
Ľahký a rýchly letný obed

Tvrdíte, že makáte tak, že sa nestíhate naobedovať?! Blbosť. Toto jednoduché a skvelé jedlo si môžete so sebou zobrať už pripravené z domu, nemusíte výjsť na rozpálenú ulicu a privítate znechutených kolegov so spokojným a nespoteným úsmevom na tvári, pretože vy ste sa nemuseli zasmradiť na spotenej ulici! A okrem toho si váš žalúdok spokojne pospevuje a vychutnáva zdravé dobroty. Takže čo? Nuž cestou domov kúpiť materiál, doma hneď nesadnúť k pivu a telke (prípadne ku kávičke a koláčiku), alebo keď, tak využiť neskutočne dlhé a časté reklamy a myslieť na zajtrajší pracovný obed.

Kúpime si rôznu zeleninu - každý, akú má rád, kozí syr a jahody. Doma určite máte olivový olej, ocot, med. Nič viac netreba.

Zeleninu nakrájame na úhľadné kúsky (samozrejme umytú!) a zalejeme marinádou z olivového oleja, octu a lyžičky medu. Jemne prisolíme, prípadne primelieme trochu čierneho korenia. Zasypeme bazalkou alebo inými bylinkami. Kto nemá rád, vypustí. Syr nakrájame na kolieska. Komu by to bolo málo - myslím hlavne silnejšie polovičky, pribalí si, alebo cestou kúpi čerstvé celozrnné pečivo.

Ako dezert si pripravíme jahody zaliate balzamikovým octom, rozmiešaným s lyžičkou medu. A budete podávať pracovné výkony jedna radosť. A kľudne ponúknite aj šéfa. Buď sa poteší a zvýši vám plat, alebo sa naštve, že nemáte na lepší obed a plat vám zdvihne tak či tak:) Nevyskúšate?

Tento článok sa mi páči

http://germa-vari.blogspot.com/2008/08/ahk-rchly-letn-obed.html

všetky články blogu

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.