loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Zaradiť môj blog »
24.01.2013

It cup

Blog: SkyHighStylez
všetky články blogu navštívte blog
It cup
It cup

Dawn alebo Úsvit. Nie nie, nevravím o jednom z dielov známej upírskej romantickej ságy. Vravím o farebnej verzii pohárika KeepCup, ktorý mi už nejaký čas robí spoločnosť. Tak sa s vami podelím o svoje užívateľské dojmy a prihodím aj nejaké to info o bratislavských kaviarňach, kde som ho testovala.

Poháre KeepCup sa totiž hrdia tým, že sú ekologickejšou náhradou plastových a papierových jednorázových pohárov, do ktorých vám dajú "takeaway" kávu. Poďme na to ale po poriadku, či naozaj spĺňajú to, čo sľubujú.

Ideálny na zimné prechádzky :)

1. Reduce disposable cup waste. Áno, ak používate KeepCup namiesto jednorazových pohárov, šetríte na odpade. Ale obávam sa, že by sa to najprv muselo stať štandardom pre väčšiu masu ľudí, aby to malo reálny efekt. Ok, Starbucks logo na pohári je pre mnoho ľudí asi cool, ale c'mon, inak tie poháre nie sú žiadna estetická výhra... Čiže výber vlastnej obľúbenej farebnej kombinácie je bod na stranu KeepCupu.

2. Rethink. Reduce. Reuse. Recycle. No dobre. Toto síce súvisí s prvým bodom, čiže určite lepšie KeepCup ako jednorazové poháre. Ale keďže cestuje až z Austrálie, kde sa vyrába, tak ekologické body trochu stráca... Škoda, že nie je lokálnejši. 

3. Food grade propylene. BPA free. Non toxic. Vyrobený by mal byť z netoxického platu, ktorému neuškodia ani vysoké či nízke teploty a nezačne uvoľovať karcinogény. A fakt sa mu nič nestane, ani keď doň nalejete horúcu vodu priamo z kanvice. Hoci najprv som mala obavy, ale teraz si v ňom veselo zalievam čaje a kávy. 

4. There is enough plastic in 32 disposable cups to make this medium KeepCup. To som fakt neskúšala, ale 32 vyhodených pohárov oproti jednému stabilnému, ktorý využijete nespočetne veľa ráz... Podľa mňa to dáva zmysel.

5. Splash proof. No, hermeticky uzavretá nádoba to nie je. Hoci oproti termopoháru, ktorý som mala predtým a kvôli ktorému som mala celé ruky pooblievané tekutinou, vyhráva. Pri behu na autobus treba uzáver držať, aby ste nemali poliate ruky, ale pri normálnej chôdzi sa nič nevylieva. Do tašky by som ho naplnený nedávala. A pikoška, keď spadne, tak viečko odpadne celé a napríklad pokrstí čajom koberec v zasadačke Pravdy. True story, bro. Ešteže to bol len čaj. :D

Zistíte z fotky, kam sa v piatok chystám? :)

6. Barista standard.

Okrem toho, že si doňho ekologicky a ekonomicky zvyčajne robím vlastnú kávu a čaj, ako doma, tak aj so sebou, skúšala som ho aj v bratislavských kaviarňach. Suma sumárum kaviarenských sietí (v zátvorke testová prevádzka):

A. Greentree Café (Jesenského)

Tam som ho skúšala prvýkrát, trochu s obavami, ale boli úplne zbytočné. Slečna za pultom sa len usmiala a spravila mi kávu doňho. Greentree má pekný eko koncept, ktorý sa mi pozdáva, a fajn laté. Ale neodporúčam u nich sójové chai laté, nie je to "nic moc". Na to choďte radšej ďalej.

B. Shtoor Café (Štúrova a Cubicon)

Čiže do Shtoora. Najlepšie (sójové) chai laté, aké som pila. Sorry, ani Starbucks sa nechytá. Sladké, perníkové, jednoducho ho milujem. Aj celý ich koncept. Ak budete v BA, určite sa tam zastavte. A s KeepCupom nemali žiadny problém, ani v jednej prevádzke. (Na fotkách mám v poháriku laté z Cubiconu.)

C. Coffee & Co. (Polus)

Vlastný pohárik nerobil žiadne problémy, aj keď mám pocit, že u nich robia akési malé laté. Fajn sieť, len sa mi vidí, že nejako idú dole vodou, minimálne sa trochu začali vytrácať... Alebo ich len nemám po ceste?

D. Coffeeshop Company (Central)

Ak máte radi kávu so šľahačkou, ste na správnej adrese. Kokosové laté som dostala automaticky s riadnou porciou poctivej šľahačky (óóó kalórie, poďte k mamičke). Hoci si ju treba najprv lyžičku zjesť, aby ste si KeepCup mohli zatvoriť a ísť. Inak no problem.

E. Bagel & Coffee (Obchodná)

S kávou so sebou do vlastného pohára bez problému. Ale odporúčam tam zájsť hlavne na bagel, robia ich skvelé a je to určite lepšia alternatíva rýchleho jedla ako "mekáč".

So žiadnym problémom v kaviarňach som sa nestretla. Nikto sa na mňa ani čudne nepozrel, keď som si kávu pýtala do vlastného pohára. Veselo do toho!

Má svoje muchy, ale ja som si na ten svoj už zvykla a nedám naň dopustiť. Dá sa rozobrať na menšie časti a tým sa dobre umýva, vyzerá pekne, všetci sa vás naňho budú pýtať a budete sa cítiť aspoň trošku ekologicky, že nemíňate plastové poháre. A keď si tú kávu so sebou spravíte doma sami, tak aj peniažky. No a nakoniec, ten pocit, keď si o ôsmej ráno a prednáške chlípete sladkú kávičku alebo teplý čaj, je na nezaplatenie.

Môj mám zo shopu mabets.sk. Majú tam širokú ponuku farieb a veľkostí, určite si vyberiete tú, ktorá bude pre vás ta pravá. :)

Images: D♥

Tento článok sa mi páči

http://skyhighstylez.blogspot.com/2013/01/it-cup.html

všetky články blogu

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.